Jedna odpowiedź do “Rekuperatory”

 1. Paweł Jędras pisze:


  Rekuperacja
  – Luft System

  Gwarancja jakości projektu instalacji, sprawny i fachowy montaż to atuty, które sprawiają, że portfolio naszych zadowolonych Klientów powiększa się z dnia na dzień.

  Rekuperacja nazywana także wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to proces, w którym energia pochodząca z zanieczyszczonego, usuwanego z pomieszczeń powietrza jest wykorzystywana do ogrzania świeżo nawiewanego. Rekuperacja w Małopolsce i na terenie całego kraju zyskuje coraz większą popularność. Zarówno inwestorzy prywatni, jak i firmy doceniają korzyści płynące z instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rekuperacja stanowi jeden z nieodzownych elementów domów energooszczędnych i pasywnych, zimą pozwala zaoszczędzić nawet do 50% kosztów ogrzewania. Tak duże oszczędności wiążą się z jednej strony z ponownym wykorzystaniem raz wytworzonej energii termicznej, a z drugiej ich przyczyną jest brak kominów wentylacyjnych, przez które ucieka znaczna część ciepła.

  Jednym z najistotniejszych elementów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła są rekuperatory. To właśnie w tych urządzeniach dochodzi do wymiany energii termicznej, która jest odzyskiwana z wywiewanego i wykorzystywana do ogrzewania zaczerpniętego powietrza. Rekuperatory są także odpowiedzialne za ruch powietrza, który w przypadku tego rodzaju wentylacji pobudzany jest mechanicznie.

  W Krakowie i innych miastach borykających się z problemem smogu takie rozwiązanie znacząco wpływa na poprawę jakości życia. Rekuperacja pozwala oddychać świeżym, bogatym w tlen powietrzem, bez konieczności otwierania okien. Rekuperator może stać się doskonałym narzędziem w walce ze smogiem, dzięki filtrom powietrza, które zatrzymują zanieczyszczenia na zewnątrz budynku.

  Jeśli Twoim domem jest Małopolska i potrzebujesz fachowców, którzy zajmą się zaprojektowaniem i instalacją wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – to dobrze trafiłeś! Rekuperatory w Krakowie i całej Małopolsce montuje Luft System. Nasz adres to: Kraków, ul. Szlifierska 43, ale można się z nami skontaktować także telefonicznie i e – mailowo. Gwarancja jakości projektu instalacji, sprawny i fachowy montaż to atuty, które sprawiają, że portfolio naszych zadowolonych Klientów powiększa się z dnia na dzień.