Jedna odpowiedź do “Projektowanie wentylacji”

 1. Paweł Jędras pisze:


  Projektowanie wentylacji
  – Luft System

  Luft System zajmuje się projektowaniem wentylacji zgodnej ze wszystkimi standardami budowlanymi. Świadczymy także usługi montaż instalacji, dzięki czemu zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie prac związanych z systemami wentylacyjnymi.

  We współczesnej architekturze i budownictwie coraz silniejszy nacisk kładzie się na wykonywanie szczelnych budynków, które zapobiegają utracie ciepła i zmniejszają koszty ogrzewania. Takie budynki choć są energooszczędne sprawiają, że wymiana powietrza między ich wnętrzem, a otoczeniem zewnętrznym jest stosunkowo niewielka. Może to powodować osadzanie się wilgoci na ścianach. Wilgotne i ciepłe środowisko to idealne warunki dla rozwoju pleśni i grzybów. Dlatego w nowoczesnych, szczelnych domach szczególnie ważna staje się odpowiednio zaprojektowana wentylacja. Brak lub źle zaprojektowany system wentylacyjny może stać się zagrożeniem dla stanu technicznego budynku.

  Wentylacja jest także istotna ze względów zdrowotnych. Powietrze bogate w tle ma wpływ na komfort przebywania w domach i biurach: zwiększa wydajność pracy i wpływa pozytywnie na możliwość prawidłowego odpoczynku (nie bez przyczyny lepiej śpi się w sypialniach, które wcześniej zostały przewietrzone).

  Projektowanie wentylacji to tworzenie systemów grawitacyjnych lub mechanicznych. W przypadku projektu wentylacji grawitacyjnej cyrkulacja powietrza odbywa się poprzez nawiewniki i nieszczelności przegród budynków oraz pionowe kanały wentylacyjne służące usuwaniu zużytego powietrza. Jest to nadal najczęściej spotykana w polskich domach wentylacja. Jednak w miastach takich jak Kraków, czy inne aglomeracje borykające się z problemem smogu, korzystanie z wentylacji grawitacyjnej nie zawsze jest zdrowe. W takich miejscach powietrze dostające się do wnętrza jest bogatsze w tlen, ale także zanieczyszczone metalami ciężkimi. Dlatego mając na uwadze zdrowie własne i rodziny warto rozważyć montaż wentylacji mechanicznej. Taka wentylacja pozwala oddychać świeżym powietrzem bez konieczności otwierania okien, a filtry zamontowane w tego typu systemach oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

  Luft System zajmuje się projektowaniem wentylacji zgodnej ze wszystkimi standardami budowlanymi. Świadczymy także usługi montaż instalacji, dzięki czemu zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie prac związanych z systemami wentylacyjnymi.