Terapia kamieniami to technika masażu wykorzystująca gorące kamienie. To wyjątkowa procedura, która nie ma analogów. Wykwalifikowani masażyści, wykorzystując kamienie i swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii, pomogą ciału zregenerować siły, złagodzić negatywne emocje i kompetentnie rozgrzać organizm. Masaż balijski gorącymi kamieniami to terapeutyczna przyjemność, której każdy powinien doświadczyć. Poniżej znajdą się informacje – ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?
Co trzeba wiedzieć o masażu balijskim gorącymi kamieniami?
- Wpływa na punkty refleksyjne. Kamienie układane są na ciele w określonej kolejności i na określonych biologicznie aktywnych punktach.
- Działa termicznie Rozgrzanie ciała jest dobre dla całego organizmu, wzmacnia układ odpornościowy. Podczas masażu balijskiego kamieniami ciało rozgrzewa się, a sam proces przebiega komfortowo i przyjemnie.
- Zapewnia masaż wibracyjny. Stukając kamieniem w kamień, można uzyskać głęboką wibrację, która wpływa na wszystkie niezbędne punkty i strefy.
- Daje energię samego kamienia. Kamień uważany jest za idealne narzędzie do masażu. Długo utrzymuje temperaturę, pozwala ćwiczyć wszystkie partie ciała z wysoką jakością oraz posiada wyjątkową energię, która ma dobroczynny wpływ na organizm.
Zalety masażu balijskiego gorącymi kamieniami
Masaż kamieniami odpręża i wzmacnia mięśnie, łagodzi stres, poprawia ukrwienie, rozgrzewa organizm i korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie. Do masażu używane są czarne kamienie bazaltowe pochodzenia wulkanicznego. Ze względu na wyjątkowe właściwości kamienie długo zatrzymują ciepło, mimo że podczas masażu oddaje energię cieplną do organizmu człowieka. Ten rodzaj masażu wpływa pozytywnie na cały organizm, dlatego chętnie poddają się zabiegowi małżeństwa korzystające ze spa dla dwojga. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ukierunkowane oddziaływanie na aktywne punkty ciała dłońmi i gorącymi kamieniami pozwala osiągnąć imponujące rezultaty.
Co zapewnia masaż balijski gorącymi kamieniami?
- Wzmacnia układ nerwowy
- Poprawia krążenie krwi
- Rozluźnia mięśnie
- Znajduje zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń (zapalenie pęcherza, zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego itp.)
- Zwiększa witalność
- Przywraca koloryt i jędrność skóry
- Pomaga radzić sobie ze stresem, zwiększa witalność
Jak wygląda zabieg masażu kamieniami?
Terapia kamieniami to przyjemna i co najważniejsze bardzo przydatna procedura. Najpierw na ciało nakładany się delikatny aromatyczny olejek, a następnie masażysta układa kamienie na ciele w specjalnej kolejności. Temperatura i położenie kamieni, a także czas ich ekspozycji, pozwalają masażyście osiągnąć zamierzony efekt, rozwiązać konkretne problemy danej osoby lub po prostu zrównoważyć jego kondycję, rozluźnić mięśnie i złagodzić zmęczenie. Z zalet tego rodzaju masażu chętnie korzystają panie organizujące wieczór panieński SPA dla swojej koleżanki, która opuszcza wolny stan panieński. To doskonały sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i zregenerowanie ciała a także całego organizmu.
Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?
Planując masaż balijski gorącymi kamieniami warto przestudiować koszty, jakie trzeba będzie ponieść. A nie są one wysokie ale są ściśle uzależnione od czasu trwania masażu, obszarów jakie będzie obejmował, miejsca położenia gabinetu masażu. Przeciętna cena za ten rodzaj masażu balijskiego to od 160 do 200 złotych za jedną godzinę. Za półtorej godziny cena wyższa a jej górna granica to 240 złotych. Można zdecydować się na masaż kolejnej partii ciała i tak pół godzinny masaż pleców gorącymi kamieniami kosztuje około 150 złotych, spa dla dwojga jedna godzina to cena około 400 złotych.
A co to jest masaż balijski?
Technika masażu balijskiego jest wielopłaszczyznowa i ciekawa, obejmuje masaż głęboki i akupresurowy, ajurwedę, refleks i aromaterapię, praktyki medytacyjne, oddziaływanie na organizm nie tylko poprzez skórę, ale także poprzez pola energetyczne. W efekcie obserwowane jest głębokie rozluźnienie, przyspieszenie krążenia (ze wszystkimi przyjemnymi i dobroczynnymi konsekwencjami, jakie z tego wynikają), wzrost napięcia mięśniowego.
W salonie masażu balijskiego można się zrelaksować, zapomnieć o negatywnych myślach, wszelkich problemach, naładować się pozytywnymi emocjami i oczekiwaniami. Dobremu samopoczuciu sprzyja nie tylko sam masaż, ale także otoczenie – kadzidło i aromatyczne olejki, bez których nie sposób wyobrazić sobie masażu. Już po kilku zabiegach ludzie zauważają poprawę stanu psycho-emocjonalnego: depresje mijają, nie ma śladu chronicznego zmęczenia, a stres nie ma już nad człowiekiem takiej władzy jak wcześniej. Masaż stymuluje produkcję elastyny i kolagenu: wszystko to w naturalny sposób prowadzi do poprawa wyglądu skóry, staje się ona bardziej elastyczna, gładka, młoda. Podczas balijskich sesji masażu masażyści stosują olejki, które nasycają skórę minerałami, witaminami, głęboko ją nawilżają i odżywiają. Krew i narządy są nasycone tlenem, co umożliwia normalizację krążenia, a co za tym idzie, poprawę odżywiania komórek.